„Líbí se mi, že u Starostů je pořád ten nádech samosprávy na rozdíl od vrcholné politiky, kde se jen žvaní. Do politiky se vracím proto, že jak sleduji současné dění, tak cítím, že to vyžaduje mobilizaci zespoda,“ uvedl Pávek, který v současné době pracuje jako ředitel Domova důchodců v Jindřichovicích.

Pávek už jednou do parlamentu kandidoval. Bylo to v roce 2006 za Zelené. Ačkoliv v Libereckém kraji získali tehdy Zelení 9,58% hlasů, což bylo nejvíc v celé ČR, Pávek se poslancem nestal kvůli složitému přepočítávání hlasů na mandáty. Liberecký kraj jako menší region byl tak v nevýhodě oproti větším krajům. Například jedničce lidovecké kandidátky v Praze Cyrilu Svobodovi stačilo k zisku poslaneckého křesla tehdy jen 4,48 %.
 
Lídrem Starostů v Libereckém kraji do parlamentních voleb je pak Marek Pieter, bývalý starosta Desné, nyní náměstek hejtmana Martina Půty. Druhé místo na kandidátce patří starostce Nového Oldřichova Marcele Novotné. Sám Půta kandidátku podpoří jen symbolicky, tedy na posledním místě. „I kdyby se stalo, že bych získal dost preferenčních hlasů, tak stejně místo poslance nepřijmu,“ uvedl Půta s tím, že ho plně naplňuje práce hejtmana.