Výběrové řízení totiž vedení nemocnice zrušilo. „Výběrové řízení zrušil ke 24. srpnu generální ředitel. Bližší informace uvedeme tento týden,“ potvrdil mluvčí nemocnice Lukáš Gibiec.

Jiří Kittner potvrdil, že se o místo ekonomického ředitele ucházel. „Přihlášku mi s oznámením, že výběrové řízení bylo zrušené, poslali zpět,“ uvedl bývalý primátor.

V médiích se už nějaký čas spekuluje o tom, že by na místo generálního ředitele nemocnice měl nastoupit nynější ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou Jiří Veselka (USZ), bývalý náměstek primátora Kittnera na radnici. Ten připustil, že pokud by se tak stalo, rád by na místě ekonomického ředitele viděl někdejšího dlouholetého primátora.

„Vzdělání má a praxi taky, vždyť si k primátorování přibral i funkci náměstka pro ekonomiku. Kdo dokáže řídit město, zvládne řídit i nemocnici,“ řekl Jiří Veselka.

Generální ředitel nemocnice Zdeněk Konrád nebral včera v podvečer telefon. Nevysvětlil tak, proč konkurz odpískal. „Ve čtvrtek zasedá představenstvo. Bude se zabývat i zrušeným výběrovým řízením. Obsazení postu ekonomického ředitele je plně v kompetenci představenstva, žádné výběrové řízení se vypisovat nemusí. Něco se dělat ale musí, nemocnice ekonoma potřebuje,“ podtrhl krajský radní pro zdravotnictví Pavel Novák (ČSSD).