Na postu ekonomického ředitele vystřídá Igora Mandíka, který byl funkcí pověřen dočasně na konci června. Informoval o tom mluvčí nemocnice Lukáš Gibiec.

Obsazení postu ekonomického ředitele není jedinou personální změnou v největší krajské nemocnici. Valná hromada na dnešním jednání přijala také rezignaci tří členů dozorčí rady - z níž odchází liberecký hejtman Stanislav Eichler, europoslanec Robert Dušek a také krajský radní pro zdravotnictví Pavel Novák (všichni z ČSSD). "Na jejich místo dnes byli zvoleni krajský radní pro ekonomiku Zdeněk Bursa, který je předsedou dozorčí rady, náměstek hejtmana Martin Sepp (ČSSD) a ředitel krajské záchranné služby Stanislav Mackovík," dodal Gibiec.

Krajská nemocnice v Liberci má už od minulého týdne nového generálního ředitele, kterým je Jiří Veselka. Dosud vedl Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou. V současné době se seznamuje se situací v nemocnici a do konce září chce jmenovat další členy týmu, který má vyvést nemocnici ze současných ekonomických problémů a situaci v největším zdravotnickém zařízení v kraji stabilizovat.

Změny ve vedení nemocnice nejsou totiž první, které se v posledních měsících udály. V březnu bylo kompletně vyměněno vedení nemocnice, poté co to předchozí v čele s Luďkem Nečesaným rezignovalo. V červnu pak přišla nemocnice o ekonomickou ředitelku, když byla kvůli neshodám ve vedení po třech měsících ve funkci odvolána Danka Kaššovicová.

Liberecká nemocnice je akciovou společností, kde je majoritním vlastníkem Liberecký kraj a 17,53 procenta akcií drží město Liberec. Podnik s obratem přes 2,5 miliardy korun zaměstnává na 2200 lidí. Loňské hospodaření skončilo bezmála 25milionovým ziskem, letos je ale zatím nemocnice ztrátová. Jedním z důvodů je pokles výkonů, které se snížily zejména v prvním čtvrtletí zřejmě v souvislosti s kampaní lékařských odborů Děkujeme odcházíme. Díky úsporným opatřením se už podařilo ztráty snížit a nový ředitel Veselka věří, že letošní hospodaření bude nakonec vyrovnané.