„Restaurace měla stálou klientelu, která se stále rozrůstala. Evropské vedení řetězce se však k uzavření rozhodlo z důvodu změny celkové obchodní strategie na našem území," sdělil Jan Mráz, ředitel společnosti BK Team, která měla provoz liberecké provozovny Burger King na starost.

Konkrétní důvody nechce vedení společnosti komentovat.

„Bohužel více informací k zavření provozovny v Liberci nebudeme sdělovat," řekla Deníku Lucie Rybářová, asistentka ředitele společnosti BK Team.
Samotné zrušení jediné liberecké pobočky společnosti překvapilo i stálé klienty.

„Dost mi to vadí. Chodil jsem tam rád. Byla to taková poslední záchrana, když byl hlad. Srovnal bych to na stejnou úroveň jako je McDonalds," řekl Kristián Kopecký. I on podobně jako další klienti odešel na Nový rok s nepořízenou.

Řetězec v Čechách posiluje

„Uzavření restaurace v žádném případě neznamená snižování aktivit řetězce v České republice. Už v první polovině roku chystáme v BK Teamu otevření dvou dalších provozoven v Praze a rozvoj sítě plánujeme i nadále," doplnil Jan Mráz.

Americký řetězec v současné době provozuje asi jedenáct tisíc restaurací v pětašedesáti zemích světa. Jen v České republice má přes deset poboček a to převážně v Praze. V severních Čechách tak zůstává po zavření liberecké pobočky pouze jediná v Ústí nad Labem.