„Pro Liberecký kraj je spolupráce s Českým centrem velmi významná a prestižní. Je nejstarší českou institucí svého druhu za hranicemi a patří k nejdéle působícím zahraničním kulturním organizacím v Bulharsku. Rádi využijeme možnost prezentovat českou autorskou tvorbu, Severočeské muzeum a Liberecký kraj. Pro tuto prezentaci budeme mít 5 měsíců a rozhodně jich chceme využít nejen jako ukázku umění našich tvůrců, ale také pro propojení kontaktů, které budou moci následně využít,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Výstava se uskuteční od 1. října tohoto roku do 28. února příštího roku. Letos představují výdaje projektu 368.920 korun, v roce 2023 celkem 21.020 korun.

Výstava, kterou Severočeské muzeum v Liberci uvedlo na přelomu let 2021 a 2022 byla úspěšnou expozicí. Představovala porovnání historických vánočních ozdob s aktuálními tvůrčími přístupy a přinesla křehkou krásu, lehkost, bizarnost, tvarovou i materiálovou rozmanitost těchto tradičních dekorativních předmětů spojených s Vánocemi.