Čelní strana výškové budovy od hlavního vstupu bude nasvícena modrým světlem ze soboty 2. dubna na neděli 3. dubna a bude tak zářit celou noc. Změní se také úvodní strana webových stránek Libereckého kraje.

A proč právě modrá barva? Právě ta je totiž podle organizátorů kampaně barvou komunikace, která představuje pro osoby s autismem jednu z nejzávažnějších bariér porozumění okolnímu světu. Svoji podporu autistům a jejich rodinám mohou lidé vyjádřit v sobotu 2. dubna třeba modrým laděním oblečení nebo jeho doplňku.

„Krajský úřad nasvítíme modře v sobotu poprvé. Je důležité, že se k této kampani ke zvýšení povědomí o autismu připojil právě náš úřad, který má na starosti financování sociálních služeb v Libereckém kraji, tedy konkrétní pomoc autistům a jejich rodinám," zdůraznila náměstkyně hejtmana pro resort sociálních věcí Lenka Kadlecová. „Chceme, aby budova krajského úřadu svítila modře každý rok, aby se z tohoto gesta stala tradice," dodala.

Kromě nasvícení chce Liberecký kraj přidat ke kampani, která v ČR běží až do konce dubna, konkrétní pomoc. „Jedné rodině z Liberecka bychom rádi darovali speciální počítač s dotykovou obrazovkou pro jejich dva syny postižené autismem," říká hejtman Martin Půta.