PRÁZDNÁ AVICENA

Původně se měl otevírat v březnu 2016, pak letos v březnu, ale i teď na začátku srpna v něm žádné služby nepořídíte. Objekt Avicena naproti základní umělecké škole na rohu Frýdlantské a Pálkovy ulice je zatím prázdný. „Probíhá to postupně podle toho, jak se nastěhovávají nájemci,“ uvedla za Avicenu Romana Keilová s tím, že bližší informace podá společnost nejdříve za 14 dní.

Původní projekt

Avicena se přitom stavěla jako zázemí pro nové ambulantní zdravotnické zařízení. Nová poliklinika měla být ve druhém, třetím a čtvrtém podlaží. Přízemí je vyhrazeno pro obchodní galerii s recepcí, zbytek měly být kanceláře a v šestém patře 10 luxusních bytů.

Projekt se ale značně smrskl. Šesté patro chybí, byty nebudou. Pro ordinace lékařů je vyhrazeno druhé a třetí patro, přičemž z internetových stránek společnosti je patrné, že zatímco druhé patro je ze tří čtvrtin obsazené, ve třetím patře je vše kromě jedné ordinace nabízeno stále k pronájmu. Naopak komerční prostory v prvním, čtvrtém a pátém patře jsou de facto obsazeny.

Kdo bude ordinovat?


Před dvěma lety Avicena uváděla, že v budově by měli působit praktičtí lékaři, rehabilitace, stomatologie, gynekologie, urologie a další specialisté. Přesunout se měli hlavně z budovy Kláštera u nemocnice, většina oslovených lékařů ale v Klášteře zůstává.

Součástí výstavby Aviceny byla i úprava Pálkovy ulice a její příprava na napojení na budoucí novou křižovatku ulic Sokolská a Pastýřská, přes kterou má vést nový silniční průtah ze Sokolské přes dnes už nefunkční hřiště v Pastýřské a ústit bude na Tržním náměstí.