„Moc si přeju, aby to dopadlo. Myslím si, že místní pivo má budoucnost, bude lákadlem i pro lidi ze sousedního Polska a Německa,“ říká Šárka Nováková, která jako jedna z přibližně tří stovek návštěvníků na konci uplynulého týdne využila příležitosti nahlédnout do areálu pivovaru a seznámit se s nápadem na vaření zdejšího piva.

Areál lidem poprvé po letech otevřel jeho majitel Marek Vávra, v rámci dernisáže výstavy o historii frýdlantského pivovarnictví. „Mám strašně velkou radost z toho, kolik lidí přišlo a že mají o pivo zájem. Když s nimi hovořím, mému úmyslu fandí a těší se na vlastní pivo. To je pro mne obrovské povzbuzení,“ raduje se majitel pivovaru.

Půllitr z původního pivovaru

Lidé na akci nosili ukazovat i různé artefakty z původního pivovaru, které mají poschovávané doma. Například jedna z návštěvnic donesla ukázat půllitr, do kterého naposledy natočili frýdlantský mok před rokem 1946, kdy ve městě přestali pivo vařit.

„Postupně se na zahájení provozu chystáme. Stavbu vyklízíme, podepřeli jsme krov, opravili střechu. Teď odborníci provádí stavebně-historický průzkum. Začaly i první záchranné práce. Pokud se něco nezvrtne, první pivo chceme uvařit letos v prosinci,“ popsal Vávra. Nejdřív v malém množství a pak postupně ve větším.

Čtěte také: Ve Frýdlantě chtějí vařit pivo

Návnadou pro hosty akce byla i ochutnávka piva z malého pivovaru na Šumavě. Podle Vávry šlo o mok podobného typu, jaký chce vařit ve Frýdlantě.

„Rád piva zkouším a upřednostňuji spíš menším pivovary. Tak se moc těším a konečně taky budeme mít ve Frýdlantě své vlastní pivo, už bylo na čase,“ dodal jeden z návštěvníků Jan Moravanský.