Účast na výjezdu je bezplatná ale kapacita je omezena. Výprava se uskuteční v úterý 23. listopadu od 10 hodin, ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje. Sraz registrovaných účastníků bude před Krajským úřadem Libereckého kraje v 9.30. Návrat bude v 16.00. Podrobné informace včetně itineráře a registračního formuláře najdou zájemci o výlet ZDE

Plakát.Zdroj: Liberecký kraj„Brownfieldy skýtají pestré možnosti k nejrůznějšímu dalšímu využití, ať už třeba pro podnikání, bydlení nebo volnočasové aktivity. V Libereckém kraji jich na oživení čeká ještě řada. Tento výlet představí zdařilé ukázky toho, jak brownfield vrátit zpět do života a může být pro ty, kteří se o tuto tématiku zajímají a o pořízení nějakého brownfieldu třeba uvažují, dobrou inspirací,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V sobotu 6. listopadu se na koleje vrátily tramvaje v úseku mezi zastávkami U Lomu a Vratislavice, výhybna.
Tramvaje se vrátily na koleje mezi Liberec a Vratislavice. Výluka skončila dříve

Během dne si účastníci prohlédnou několik jedinečných a inspirujících míst, na nichž se seznámí s historií objektů a jejich proměnou do dnešní podoby. Navštíví i některé stavby, které nejsou běžně přístupné. Jednotlivými zastávkami budou bývalá textilní továrna v Andělské hoře u Chrastavy, zauhlovací a vodárenská věž ve Vratislavicích nad Nisou, lezecká aréna Makak v Jablonci nad Nisou, Kittelův dům v Krásné a železnobrodský Ateliér v bývalé tovární kotelně.