Obyvatelé libereckého sídliště Broumovská už roky poukazují na tamní rozbité komunikace. „Pokud cpe město miliony do revitalizace sídliště Rochlice, proč s prominutím kašle na údržbu sídliště Broumovská?!" rozčiluje se už delší dobu obyvatel Broumovské Miroslav Stolín.

Svůj dotaz nedávno adresoval přímo vedení města. „Jsem zvědavý, jak bude vedení města reagovat, až mu začnou chodit žádosti o úhrady škod na autech, když silnice a chodníky u nás jsou samá díra," doplnil Stolín.

Nyní má liberecká radnice pro Broumovskou dobrou zprávu, v rozpočtu se našly peníze na opravy nejvíce kritizovaných míst.

„Úsek plánované první etapy zahrnuje část komunikace od křižovatky s Jabloneckou ulicí až po ulici Krejčího. Silnice je v nevyhovujícím technickém stavu, je dožilá a většina poruch zde vzniká kvůli stáří vozovky," přiblížila primátorka Liberce Martina Rosenbergová (ČSSD).

„Současně se silnicí a chodníky budou opraveny konstrukce dvou autobusových zastávek MHD, pojmenovaných shodně Sametová, jež se zde nacházejí. Věřím, že rekonstrukci ocení nejen motoristé, kteří tudy jezdí do Rochlice i na sídliště Broumovská, ale že budou spokojeni také chodci a cestující městské veřejné dopravy," doplnila primátorka.

Opravy v rámci zmiňované první etapy by měly začít letos v květnu a skončí nejpozději do 31. července 2014.

Celková délka I. etapy opravované komunikace a chodníků podél ní je 334 metrů. Předpokládaná cena veřejné zakázky činí dva a půl milionu korun bez DPH.

„Druhá etapa zahrnuje úsek od křižovatky s ulicí Krejčího po křižovatku s ulicí Sametová v délce 437 metrů a počítá také s opravou konstrukce dalších dvou autobusových zastávek. Realizace druhé etapy není dosud naplánována," upřesnila mluvčí libereckého magistrátu Zuzana Minstrová.