Od 22.00 do 1.30 řešili hasiči celkem 130 událostí. Zasahovali nejvíce na Semilsku, a to v 82 případech, a na Jablonecku, kde vyjížděli 36krát. Deset událostí si vyžádalo příjezd jednotek na Liberecku a dvě na Českolipsku. 

Hasiče čekalo především odstraňování spadlých stromů z cest a čerpání vody ze zatopených míst. "Třikrát jsme řešili požár rozvoden elektrické energie a dvakrát náhradu elektrické energie pro osoby připojené na přístroje v Jilemnici a Semilech," uvedli také zasahující hasiči na svém twitterovém účtu. 

K nejvážnějším případům noci patřila utržená střecha na hotelu Vyhlídka v Jilemnici. Tu hasiči provizorně zaplachtovali. Voda zatopila celní sklad cenin a zabaveného alkoholu v Chuchelné. Vítr utrhl plech ze střechy kostela v Lomnici nad Popelkou a hasiči řešili také několik události na železničních tratích na Semilsku. Tam koleje zatarasilo naplavené bahno s kamením a mnohde popadané stromy. 

Rušno bylo před půlnocí přímo v centru Jablonce nad Nisou. Voda tam zatopila víceúčelový objekt, suterén obytného domu s restaurací a komerčními prostory. "Před odčerpáním interiéru kalovými čerpadly jsme museli nejdříve zamezit přítoku vsakující se vody z výkopu souvisejícího s rozsáhlými zemními pracemi v centru města. K těmto účelům bylo nasazeno i plovoucí čerpadlo," uvedli hasiči z JSDHO Maršovice, kteří na místě pomáhali. 

Jeden ze zatopených sklepů řešila tato jednotka týž večer v Kokoníně. Odčerpání vody po silném přívalovém dešti zajistila kalová čerpadla. 

Hlášení o dalších a dalších událostech dostávali profesionální hasiči také ve čtvrtek ráno. Mezi sedmou a půl desátou to bylo osmnáct žádostí o pomoc, nejvíce ze Semilska. "Hasiči nadále odstraňují následky po noční bouřce. Stále odstraňují stromy a čerpají vodu," informovali členové Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v deset hodin dopoledne.