„Během čtyř dnů se účastníci kurzu seznámili s řadou technik, které na závěr využili při nácviku obrany proti ozbrojeným i neozbrojeným konfliktům v reálném prostředí ulice, restaurace či ve vodě,“ informoval Deník Marcel Sprinz, člen realizačního týmu.

Cílem těchto výukových programů Krav Magy je naučit všechny zájemce nejen praktickému pojetí, sebeobranným technikám, bojovým dovednostem, CQB (boj v uzavřených prostorách jako jsou například dopravní prostředky, budovy, výtahy), obranné taktice a dalším zásadám, které mohou být pohotově použity ihned, jakmile je zapotřebí, ale také i způsobům, jak se přímým konfliktům vyhnout.

„Klíčem našeho úspěchu je prezentace uceleného sebeobranného a bojového systému, který je postaven na poměrně nízkém počtu technik, což umožňuje jeho lehké zvládnutí,“ řekl ředitel české sekce Mezinárodní Krav Maga Federace Jakub Otipka, který trénoval Krav Magu také v izraelské armádě.

Podobný seminář tohoto bojového umění proběhl v Liberci již v květnu. Určený byl pro příslušníky ozbrojených složek České republiky, popřípadě vybrané zájemce z řad civilistů, především pracovníky bezpečnostních agentur. „Moderní ozbrojené složky potřebují prostředky, kterými by vzdělávaly své příslušníky a členy jak běžných, tak i speciálních jednotek v záležitostech jako je taktika obrany, sebeobrana, boj zblízka, střelba a boj v uzavřeném prostoru v situacích, kdy není možné z jakéhokoliv důvodu použít střelnou zbraň,“ popsal již dříve Jakub Otipka.