Ještě před oficiálním zahájením 50. ročníku Rally Bohemia se mohou motoristé v Libereckém kraji setkat s účastníky závodu v silničním provozu už ve čtvrtek 6. července, a potom také v pátek 7. července,  a to v úsecích, kde v sobotu proběhnou rychlostní zkoušky. V uvedených dnech si tu budou soutěžící projíždět  své trasy v takzvaných seznamovacích jízdách. Běžní motoristé proto mohou čelit zvýšenému počtu vozidel v těchto úsecích oproti normálu.

„Na základě získaných zkušeností z minulých let se dopravní policisté budou ve zvýšené míře věnovat  dohledu nad silničním provozem zejména v okolí Frýdštejna a Hodkovic, ale nejenom tam,“ sdělila krajská mluvčí policie Ivana Baláková. Od čtvrtka mohou ze stejného důvodu se zvýšeným provozem počítat i řidiči na Mladoboleslavsku, a to v úsecích, kde jsou plánované rychlostní zkoušky.

Veškeré uzavírky budou řádně označené dopravním značením a kromě pořadatelů v jejich blízkosti budou situaci monitorovat také policisté. Všechny základní informace o programu soutěže včetně přehledu uzavírek naleznete na webových stránkách Rally Bohemia 2023.

„V souvislosti s konáním akce policie připravuje dopravně bezpečnostní opatření, které je zaměřené na zajištění bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu, průjezdnost příjezdových komunikací a také na bezpečnost závodníků i diváků,“ řekl tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský. Policisté budou rovněž dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu ze strany soutěžících při přejezdech mezi jednotlivými rychlostními zkouškami a na veřejný pořádek.

close Přehled uzavírek info Zdroj: Bohemia Rally Mladá Boleslav zoom_in

Je důležité, aby motoristi i diváci důsledně respektovali dopravní značení, pokyny pořadatelské služby a policistů. „Diváky navíc vyzýváme, aby se zdržovali pouze v místech a v zónách určených pro bezpečné sledování závodu,“ uzavřel Robovský.

Rally Bohemie odstartuje v pátek 7. července na náměstí v České Lípě. Na start naváže první rychlostní zkouška na Autodromu v Sosnové. Sobotní etapa začne slavnostním startem na Staroměstském náměstí, po níž bude následovat okruhová rychlostní zkouška Městská, která otevře sobotní soutěžení o desetinky. Dále se posádky přesunou na náročné rychlostní zkoušky na Liberecku. Nedělní etapa se odehraje kompletně na Mladoboleslavsku.

Bližší informace najdete na www.rallybohemia.cz nebo na www.facebook.com/rallybohemia