Letošním tématem byl čas a obě instituce zvědavým návštěvníkům nabídly desítky stanovišť. Zájemci si mohli také vyzkoušet on-line hru, ve které lze simulovat frontu. Možná se ptáte, kdo by to dělal. Když ale v aplikaci zahýbáte s několika parametry a zjistíte, že fronta se náhle dala plynule do pohybu, nebo se naopak zadrhla úplně, chytne vás to. Přinejmenším si uvědomíte, kolik času ve frontách trávíme a jak by to šlo změnit.

6. ročník Okurkiády.
Vůně, chuť i vzhled. Porota rozhodla o vítězi frýdlantské Okurkiády

Ti zručnější si mohli vyrobit hodiny, osadit do nich hodinový strojek a vyzdobit si chronometr dle svého přání. Nechyběl výklad s ukázkami o tom, jak a čím lidstvo měřilo čas. Došlo i na pálení kočičího ocasu. Bolestivé pro kočky, ale hojně užívané především při měření času při pionýrských zaoceánských plavbách.

Noc vědců je popularizační akce, která má ukázat, že věda není nudná a na čem vědkyně a vědci pracují. Koná se po celé Evropě vždy ve stejný den. V České republice ji máme od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi.

Polský hnědouhelný důl a elektrárna Turów.
Pokuta za Turów by měla zůstat u nás, zní z vedení Libereckého kraje