Kdo neskáče, není Čech! Společné fandění se v Liberci chystá na neděli 26. května, kdy jsou na programu zápasy o třetí místo (15.20) a večer o titul mistrů světa (20.20). Velkoplošná obrazovka bude připravená na oba zápasy na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí. Zájemci tak mohou přijít fandit a podpořit české hokejisty v boji o medaile.

Čeští hokejisté se na mistrovství světa probojovali do finále po 14 letech, když v sobotním semifinále porazili Švédsko 7:3. Jejich soupeřem o titul bude tým Švýcarska, který přehrál Kanadu 3:2 po nájezdech.

Na Centrální parkoviště P1 ve Skiareálu Ještěd se sjelo přes sedm desítek účastníků.
Historická auta křižovala Podještědí. Jejich příběhy vykouzlily úsměvy na tváři

Všechny zbylé zápasy mistrovství hostí pražská O2 arena. U ní je také fanzóna pro několik tisíc lidí s velkoplošnými obrazovkami.

Hokejoví fanoušci mohou dorazit do Dělnického domu v Novém Městě pod Smrkem a společně fandit v místním sále, který bude otevřený od 20 hodin. „Společně jsme již zažili neopakovatelnou atmosféru ve čtvrtfinále a semifinále, a teď nás čeká ten nejdůležitější zápas. Abychom si tento večer ještě více zpříjemnili, připravil jsem pro vás malé překvapení. Můžete se těšit na starostovský guláš,“ řekl novoměstský starosta Petr Černica s tím, že nebude chybět další občerstvení a pití. „Přijďte fandit, podpořit naše hokejisty a užít si skvělou atmosféru,“ dodal.

Deset jednotek zasahovalo u požáru haly v Jilemnici
Požár haly v Jilemnici. Na místě zasahovalo deset jednotek

Finálový zápas a boj o zlatou medaili budou moci sledovat také fanoušci na velkoplošné obrazovce na frýdlantském náměstí. Fanzóna se otevře v 18.30 a o občerstvení se postarají místní dobrovolní hasiči.