„Ačkoliv mladík jeho přání ihned vyhověl bez jakýchkoliv protestů, zcela nesmyslně do této bezvýznamné události vstoupil muž sedící původně před chlapcem a začal 29letého muže vulgárně urážet a vyhrožovat mu, že ho zbije, protože si podle jeho slov „nebude dovolovat někoho zvedat ze sedačky“," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková. Na zastávce U Rybníčku nastoupil do tramvaje známý agresora a do mladého muže se oba pustili s tím, že mu vyhrožovali, že jej zbijí. Jak slíbili, tak učinili a na Fügnerově, kde všichni tři vystoupili, muže fyzicky napadli.

Policie vyhlásila pátrání po svědcích incidentu.Zdroj: PČR

„Jeden z nich ho držel zezadu za paže a druhý ho bil pěstmi do obličeje,“ sdělila mluvčí. Poté, co se agresoři vybili, utekli do OC Forum, kde je zachytila kamera. Jak dále dodala Baláková, procházelo v tu dobu kolem desítky lidí, nikdo však muži nepomohl ani přivoláním policistů. Kromě toho ani po útoku, kdy žádal napadený svědky, aby s ním počkali na policii nebo mu dali na sebe telefon, aby je později mohli vyslechnout, mu vyhověla jen jedna svědkyně.

XIV. ples Zoo Liberec.
Tip na víkend: Plesová sezóna na Liberecku vrcholí

„Muž, který chtěl jen pomoci invalidní seniorce, byl následně nejenom fyzicky napaden, ale také ponechán ostatními lidmi na ulici svému osudu. Naši tísňovou linku si musel přivolat sám. Štěstí je, že incident neměl žádné fatální následky na jeho zdraví. Případ jsme kvalifikovali jako přečin výtržnictví," poznamenala mluvčí. Policie pátrá po dvou mužích ve věku 25 let. Jeden byl vysoký 165-170 cm a měl černé vlasy, druhý kolem 170, rovněž černé vlasy. Na sobě měli pracovní oblečení. Případní svědkové se mohou obrátit na linku 158.