Sportovní nadšenci měli šanci zaběhnout si do kopce. Uskutečnil se totiž 51. ročník Běhu na Českou chalupu. Běhá každoročně první sobotu v listopadu na počest bývalého českého reprezentanta a zakladatele závodu Mirko Gräfa. 

Běh na Českou chalupu
Běžci si dali do těla a vyběhli na Českou chalupu. Na počest Mirko Gräfa

Ten stejný den proběhl v Českém Dubu tradiční výlov rybníka na líhni spojený s prodejem čerstvých ryb a dalších rybích delikates. Příjemná akci přispívá k rozvoji komunitního života v městečku na severu.

Výlov rybníka v Českém Dubu
Kádě plné ryb a vůně z udírny. Český Dub ožil tradičním výlovem rybníka

Hrad a zámek Frýdlant byl v sobotu 6. listopadu v obležení hasičských aut. Skrze bránu a nádvoří se táhly desítky metrů hadic a z komnat v druhém patře hasiči odnášeli zraněné návštěvníky. Šlo o taktické cvičení českých a polských hasičů. Největší marmeládová soutěž ve střední Evropě se pravidelně koná v Kunraticích na Frýdlantsku. Vyhlášen se konalo také v sobotu.

Cvičení českých a polských hasičů na zámku Frýdlant
Při cvičení na zámku Frýdlant čekali na české a polské hasiče zranění turisté
Kunratická Jamparáda
Kunratická Jamparáda zná vítěze! O titul se utkaly džemy a marmelády z celé země

K obnovení provozu na tramvajové trati mezi Libercem a Vratislavicemi nad Nisou došlo dříve, než bylo plánováno. S předstihem se podařilo dokončit práce v úseku mezi zastávkami U Lomu a Vratislavice, výhybna a v sobotu 6. listopadu se cestující mohli svézt opět tramvajemi.

V sobotu 6. listopadu se na koleje vrátily tramvaje v úseku mezi zastávkami U Lomu a Vratislavice, výhybna.
Tramvaje se vrátily na koleje mezi Liberec a Vratislavice. Výluka skončila dříve

V neděli mohli Liberečané vyrazit na podzimní trhy, které se konaly ve dvoře před designovým obchůdkem Hrst i přímo v něm. Uvařit naživo přijeli do liberecké pobočky Bageterie Boulevard Sabina Keltnerová a Givian Kříž. Diváci je mohou znát z gastronomické televizní show MasterChef Česko, ve které soutěží nadšení amatérští kuchaři.

Hrst ve dvorku
Podzimní trhy oživily dvorek před Hrstí. Nabídly produkty lokálních tvůrců
Live Cooking Roadshow s Givim a Sabinou
Bageta a palačinka. Finalisté soutěže MasterChef Česko dorazili do Liberce