Týden před startem to vypadalo se závodem bledě. Finální rozhodnutí o konání padlo až tuto středu. Předcházelo tomu několik jednání se zástupci města, Libereckého kraje a hlavně s lokální hygienickou stanicí. „Před startem každého závodu budou upraveny startovní koridory, aby se do každého vešlo maximálně 50 lidí a aby mohli dodržovat dvoumetrové rozestupy,” podotkl manažer závodu Igor Murko.

Organizátoři museli přijmout řadu bezpečnostních opatření. Roušky budou povinné při vyzvedávání startovních čísel v expu, v technickém zázemí a ve startovním koridoru. Po závodě opět až v technickém zázemí. Na místě bude docházet k preventivnímu měření teploty běžců a k dispozici bude dezinfekce.

„Závod ke sportu přitáhne nové lidi, kteří si chtějí vyzkoušet tu atmosféru a potom třeba u toho sportu zůstanou. Jsem rád, že pořadatelé jsou zodpovědní ke všem nařízením a že byli odhodlaní ten závod v Liberci udělat,“ dodal hejtman Martin Půta.

Mattoni Liberec Nature Run 2019

| Video: Youtube

Známé osobnosti

Na start libereckého Nature Run se postaví i známí sportovci jako Vít Pavlišta, Ondřej Fejfar či Zuzana Kocumová. „Jsem velmi rád, že Liberec může tuto tradici i letos dodržet. Přeji všem účastníkům, aby se jim běh z centra Liberce směrem do Jizerských hor kolem žulového lomu a poté zpět povedl. Pro město Liberec to ukazuje, že jsme nejen kulturní město, ale že podporujeme i krásné sportovní závody,” řekl primátor města Jaroslav Zámečník.

Součástí závodu je také dm rodinný běh, který odstartuje v 10.00. Ten je otevřený všem bez rozdílu věku. Něco přes dva kilometry zvládnou i aktivní senioři nebo děti na odrážedlech. O hodinu a půl později vystartují běžci, kteří se rozhodli zdolat delší trasu. Půl hodiny po poledni se vydají změřit své síly ti, kteří se přihlásili na 12 km trať. Na všechny závodníky čeká v cíli kromě dobrého pocitu i památeční medaile.