Bez šance. Český mistr neurval v Itálii ani set

Liberec – Rzeszów dokázali přitlačit ke zdi, Civitanova už ale byla hodně nad jejich síly. Liberečtí volejbalisté neuhráli ve druhém utkání Ligy mistrů ani bod, ani set. Dukla prohrála v Itálii s největším favoritem skupiny 0:3 (21:25, 15:25 a 20:25).

21.12.2016

Liberecký Adrian Patucha (smečuje) získal proti Civitanově sedm bodů. Foto: lubevolley.it

V dalším duelu se střetnou čeští mistři 18. ledna doma s německým Berlínem, který v prvním kole skupiny B porazil na vlastní palubovce právě Civitanovu.
S Civitanovou hrála Dukla také v minulém ročníku a ve dvou zápasech nezískala ani set, stejně dopadl výběr kouče Michala Nekoly i tentokrát. V tabulce tak má po dvou zápasech nečekaný bod za domácí prohru s polským Rzeszówem těsně v tie-breaku 15:17.

V první sadě Dukla vedla 8:7, ale pak po sérii servisů bývalého italského reprezentanta Jiřího Kováře, rodáka ze Zlína, Civitanova otočila. Ve třetí hosté vedli ještě 16:12 a 17:15, ale set nezískali a zápas ztratili za necelou hodinu a čtvrt.

Italové po úvodním zaváhání v Berlíně nechtěli připustit další ztrátu a podle toho k utkání s českým outsiderem přistoupili. „Byl to pro nás velmi důležitý zápas a věděli jsme, že to bude obtížné. Před zápasem jsme si řekli, že musíme být agresivní, a to jsme udělali," řekl na italském klubovém webu Jiří Kovář. „Skupinu jsme začali špatně, ale víme, čeho jsme schopni. Musíme jen věřit v sebe: každý v týmu ví, jaký je náš cíl, a pokud do toho dáme všechno, dosáhneme na něj."