Zvučný, živý a melodický hlas je typický pro devětadvacetiletou Claudii Ottlovou, známou libereckou zpěvačku. Energická mladá žena spojilas hudbou celý svůj život. Devět měsíců je nyní také mámou malého Kryštofa a ani péče o malé dítě ji od hudby neodvedlo. Ostatně i její syn je evidentně po rodičích. Když slyší hudbu, rozzáří se a začne tancovat.

Jak jste se vůbec k hudbě a muzicírování dostala? Zpíváte a hrajete na saxofon a na klavír.
Začínala jsem hraním na saxofon na základní škole se školní kapelou Applesaxes. Pak jsem se dostala do country–rockové kapely Grasshoppers, kde si mě vybrali jako zpěvačku. A jednoho dne mi napsal na Facebook Marek Ottl (kapelník Big´O´Bandu a současný manžel Claudie, pozn.red.). Pozval mě, abych si s bandem přišla zazpívat na Silvestra, to jsme se ještě vůbec neznali. Šla jsem, aniž bych věděla, že je to zároveň konkurz na zpěvačku. Tak jsem si s nimi zazpívala dvě, tři písničky a tak nějak jsem v bandu začala zpívat. Pár měsíců na to jsme se dali dohromady s Markem a teď z toho máme Kryštofa.

Zpěvu v bandech i kapele se věnujete naplno, ale není to vaše povolání, nejste profesionální zpěvačka.
Vzhledem k tomu, že nikdo v Big´O´Bandu to nemá jako povolání, nikdo se tím neživí, tak to ani nejde. Museli bychom mít mnohem víc hraní. Takto jsem pondělí až v pátek v práci a o víkendu je hraní. Takže je to vlastně druhá práce. To bychom se museli všech těch pětadvacet lidí vykašlat na svá zaměstnání a věnovat se jenom muzice.

Lze porovnat období zpěvačky Claudie bezdětné s nynějším obdobím Claudie se synem? Jaké jsou rozdíly?
Určitě mnohem větší únava. Vzhledem k tomu, že Kryštof v 7 ráno vstává a neptá se mě, v kolik jsem v noci přišla. Je mu úplně jedno, že já dorazila ve tři nebo ve čtyři hodiny ráno z plesu, tak určitě to. Nemůžu se jako mamka v klidu namalovat, učesat, mám ho stále za zády, je potřeba ho hlídat. Teď, když už leze, tak se dokáže chviličku zabavit sám, ale jako malé miminko ho nechat někde odložené, to nešlo. Navíc první 3–4 měsíce probrečel, a protože se narodil těsně před plesovou sezonou, bylo to náročné.

Celý rozhovor naleznete v Týdeníku Liberecko, který vychází v úterý 4. září.