Menšinová koalice ČSSD, Liberce občanům, VV a USZ má v devětatřicetičlenném zastupitelstvu 18 lidí. Pokud budou ve čtvrtek přítomni všichni politici, potřebuje koalice ještě dva hlasy, aby úsporný rozpočet na příští rok protlačila.

„Naše obavy o osud městské policie se sice nepotvrdily, když strážníci mají dostat totéž, co měli letos. Přesto ještě nejsme rozhodnutí, jak budeme hlasovat. Obě varianty mají svá pro i proti. Ještě jednáme. Jasno budeme mít ve čtvrtek ráno,” podotkl Tomáš Hampl za opoziční ODS.

Řadu zřejmě nepřekonatelných výhrad k rozpočtu má Změna pro Liberec. Jak uvedli Jan Korytář i Jaromír Baxa, za největší problém považují plánovaný prodej letiště a drastické škrty příspěvkovým organizacím. Lze tedy předpokládat, že ze Změny nikdo pro rozpočet ruku nezvedne.

Nepodpoří jej ani komunisté. „My se zdržíme. Vedle letiště nám vadí, že město bere peníze svým organizacím, ale přitom u sebe nešetří. Uspořit by se dalo v odměnách členů dozorčích rad i komisí a také v počtu lidí v čele společností. Škrty třeba pro zoo jsou už likvidační,” řekla Dana Lysáková (KSČM). Podle náměstka pro ekonomiku Jiřího Šolce (Liberec občanům) by bylo horší variantou rozpočtové provizorium. „Mít rozpočet je signálem stability města,” zdůraznil.