Vánoční tradice

Mezi těmi, kdo si na světlo z Betléma počkal, byla i skautská vedoucí a lékařka Hana Šerhantová. „Já si pro něj chodím od té doby, co se do Liberce vozí. Je to pro mě krásná vánoční tradice," přiznala s tím, že plamínek si jen pro sebe nenechá. „Roznáším ho ještě u nás po domě, na sídlišti a zajdu i mezi matčiny kamarády, důchodce," řekla Šerhantová.

Snad nezhasne, pojedeme tramvají

Mezi čekajícími na vlak od Pardubic, který Betlémské světlo přivezl, byli ale i tací, kteří pro něj přišli poprvé. „Děti letos začaly chodit do skauta a vedoucí nás sem pozval, tak jsme vyrazili. Je to takové tajemné, mystické," podotkla Jana Vohlídalová z Liberce. Světlo byla připravená udržovat v bytě až do Vánoc. „Tedy pokud ho dovezeme. Uvolnila se nám svíčka v lucerničce a navíc jedeme tramvají," smála se.

Světlo přivezli do Liberce skauti, kteří ho v Železném Brodě převzali od kolegů z Hradce Králové. Poté putovalo do dalších kostelů a měst Liberecka. Ještě dnes si ho můžete odpálit na radnici v Hodkovicích nad Mohelkou (15.00 – 16.30), zítra pak na radnici v Českém Dubu (13.30 – 15.00) či na hradě Grabštejn (12.00 – 14.00).