Hrádek nad NisouOstrov života má za sebou další vydařenou akci. Druhá benefice vynesla 65 972 korun.

Tentokrát hrádecké sdružení, které se snaží pomáhat vážně nemocným spoluobčanům, uspořádalo akci na tamní hasičské louce.

„Druhý benefiční koncert byl ještě vydařenější než ten první, v průběhu odpoledne a večera přišlo asi osm stovek lidí, kteří viděli zajímavý program a vychutnali si bezva koncert," popisuje akci Věra Baumgartnerová z Ostrova života.

Lidé mohli přispívat peníze do pokladen u vchodu nebo zakoupením rukodělných výrobků, které sdružení věnovali hrádečtí občané.

„Jen na tomto se nám podařilo získat zhruba deset tisíc korun," doplňuje Baumgartnerová.

Dalších patnáct tisíc dostalo sdružení od sponzorů, zbytek se vybral na dobrovolném vstupném.

Velký úspěch měla i dražba spanilé jízdy na motorce.

„Byla to velká legrace, protože tam padala i eura," podotýká Baumgartnerová.

Sdružení získané peníze vloží na svůj bankovní účet, ze kterého pak zaplatí například nákup ortopedických pomůcek, hygienických potřeb, drobných předmětů k vybavení domácnosti a jiných, které nehradí pojišťovny a které mohou významně přispět k vylepšení fyzického i psychického stavu pacientů.

„Jsem ráda, že se v Hrádku našli lidé, kteří se snaží takto pomáhat. Nejen, že se všichni Hrádečáci setkáme a popovídáme si, ale zároveň pomůžeme svým vlastním sousedům. Myslím, že naše vztahy to jen utuží," míní Blanka Soukupová z Hrádku nad Nisou. Podobného názoru jsou i další obyvatelé Hrádku. „Byli jsme na všech akcích od Ostrova života. Každá byla velmi vydařená, moc se nám líbily," konstatoval Jan Suk.

Na druhé benefici Ostrova života vystoupila velmi známa a oblíbená liberecká kapela Těla, Apettyt, Swallow This, Torzo. Představily se zde i místní spolky a proběhla exhibice na kole.