Krásné obrázky na látkové tašky namalovaly děti z Nízkoprahového klubu z Nové Paky. Návštěvníci měli na konec na výběr přes tisíc tašek různých tvarů, velikostí a barev. Nechyběly mezi nimi sportovní vaky, dětské pytle či zero waste sáčky.

„Měli jsme obavu, zda lidé do galerie přijdou, vzhledem k současné covidové situaci. Nakonec vše dopadlo nad očekávání dobře. Lidé přicházeli postupně v průběhu celého dne. Obdivovali ušité tašky. Svěřovali nám své příběhy nejen s hledáním práce. Jsme vděční za každou ušitou a prodanou tašku, ale také za slova podpory a pochopení myšlenky benefice. Na chvilku jsme tak mohli zapomenout, na všechny starosti a užít si příjemné odpoledne“, svěřila se Petra Hottmarová z Centra Kašpar, které celou akci organizovalo.

Liberecká ADRA
Sbírka hraček. K světovému dni štědrosti se připojila i ADRA

Podařilo se vybrat 44 444 korun a kampaň už osmým rokem pomáhá lidem, kteří ne vlastní vinou čelí nedostatečnému zájmu zaměstnavatelů. „Všude se říká, že práci si najde každý, my víme, že tomu tak není. Na vině bývají často předsudky zaměstnavatelů, obtížné slaďování práce a rodiny, různá společenská očekávání od žen i mužů, ale také neodpovídající kvalifikace a nízké sebevědomí“, vysvětlila Ivana Sulovská.

Centrum Kašpar pomáhá lidem už sedmnáct let na cestě k dobré práci. Takové, kde uplatní své přednosti, dovednosti a která jim umožní skloubení s rodinou či svým volným časem. Poskytuje bezplatné služby pracovní poradny, karierního plánování, testování pracovních předpokladů a zprostředkování práce. Pomocí Sociálního auditu pomáhá ve firmách vyhodnocovat procesy, komunikaci i vztahy.