Celý následující týden proběhne ve znamení sdružení Tulipanu, které provozuje v Liberci chráněnou dílnu, kde zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním. „I letos se vám budeme snažit obohatit ponuré podzimní dny příjemnými zážitky po celý týden," slibují organizátoři.

Obrazy malované nohami

PROGRAMPONDĚLÍ 18.00, Klub Bedna
Koncert LOOP STATION
ÚTERÝ 18.00, Klub Bedna
Seznamovací večírek nejen pro handicapované.
STŘEDA 16.00, OC Forum
Módní přehlídka REA Models
ČTVRTEK 11.00-18.00,
nám. Dr. E. Beneše
Zápis do Guinnessovy knihy a Tulifest
PÁTEK 19.00, Kino Varšava
WALDOVY MATUŠKY, TOTOWONO, HITFAKERS a bubenická show UNIQUE RHYTHM

Hned na první den týdnu připravilo sdružení Tulipan zajímavou vernisáž, kde se můžete těšit na obrazy malíře Petra Šrámka, který maluje nohami. Atmosféru klubu Bedna (dříve Zebra) zpříjemní originální hudební projekt Loop Station.

V úterý se na stejném místě uskuteční další akce. „V tento den dáme příležitost otevření srdcí komukoli, kdo bude mít čas a chuť poznat nová přátelství, nebo i více. Zveme všechny na seznamovací večírek nejen pro handicapované," vysvětlují organizátoři z Tulipanu. Ve středu si na své přijdou milovníci krásného oblečení a krásných žen. Své originální kousky předvedou na módní přehlídce REA Models v OC Forum Střední průmyslová škola textilní a Střední škola uměleckořemeslná a oděvní Liberec. Na přehlídce se objeví i kolekce džínových tašek a kabelek z chráněné dílny, kterou sdružení Tulipan provozuje.

Největší počet lidí s duší

Ve čtvrtek ožije náměstí před libereckou radnicí, kde bude probíhat pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů o největší počet lidí s duší. Podle organizátorů se ale návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program, zahřát se teplým svařákem, klobáskou nebo koupit dárky na Vánoce.

„Pro děti je připravené malování na obličej a o hudbu se postarají jak vítězové letošního hudebního festivalu Tulifest hard-rockový Wotazník, Natty Bitkovská nebo americko-česká indie-rocková kapela Panda Diplomacy, liberečtí Dvacet deka duše, Rachot Band nebo bubeníci z ARIES," řekla Zora Machartová, ředitelka Tulipanu.

Poslední den Týdne s Tulipanem se odehraje v prostorách kina Varšava, kde bude pokračovat hudební program, který vyvrcholí vystoupením známé česko-albánské funky formace Hitfaker. Podrobnosti naleznete na www.sdruzenitulipan.cz.