Start závodu je v sobotu dopoledne v 10.00 hodin v Bedřichově u úpravny vody. Dle předpokladů odstartuje přibližně 3 500 závodníků v několika s vlnách. Do cíle budou účastníci dojíždět v Bedřichově na stadionu.

"V této souvislosti upozorňujeme všechny návštěvníky na to, že v sobotu v době od 8.30 do 10.30 hodin bude zcela uzavřena silnice v Bedřichově od úpravny vody až k parkovišti Maliník. Dále bude ve stejném čase uzavřena silnice od točny autobusů u stadionu ve směru Lesní chata, Hájovna a Nová Louka," řekla tisková mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Na základě zkušeností z předchozích ročníků tohoto cyklistického závodu policisté připravili bezpečnostní opatření, jehož záměrem je zejména zajistit klid a veřejný pořádek po celou dobu konání závodu.

Starosta Bedřichova Petr Holub.
Bedřichov si musí udržet ráz vesnice, říká starosta oblíbené horské obce

"Všechny účastníky a návštěvníky této akce žádáme, aby důsledně zabezpečili svá zaparkovaná vozidla a nenechávali v nich žádné odložené věci, které by mohli lákat zloděje k páchání trestné činnosti. Na samotné závodníky pak apelujeme, aby svá jízdní kola před závodem a následně i po jeho skončení řádně zabezpečili proti krádežím a nedali tak nikomu příležitost volně odložená jízdní kola odcizit," dodala Šrýtrová.

Do tohoto bezpečnostního opatření budou zapojeni policisté pořádkové a dopravní policie, kteří budou spolupracovat se strážníky janovské obecní policie i pořadateli závodu.