Auta přijíždějících a odjíždějících lyžařů zde totiž téměř zneprůjezdnila silnici vedoucí mezi Českou chalupou a Maliníkem. „Cestou do Bedřichova jsem uvíznul v koloně, která se utvořila těsně nad Českou chalupou. Po několika minutách marného čekání v nehybné řadě automobilů jsem se proto otočil a na běžky nakonec vyrazil do Hrabětic,“ potvrdil Deníku Jiří Rychlý z Liberce.

První víkend v novém roce tak značně prověřil i strážníky Obecní policie Janov. „Pracovníci parkovišť nám potíže hlásili po celý den. Běhali jsme z jednoho místa na druhé,“ poznamenal strážník Vratislav Lelek.

Strážníci řešili nejvíce problémy vzniklé právě při parkování. V jednu chvíli pomáhali na Maliníku, v druhé chvíli je již mohli spatřit návštěvníci Hrabětic. Naštěstí však nedošlo k žádné větší dopravní nehodě. „Ale při výjezdech z parkovišť vznikaly mnohdy schizofrenní situace. Dokonce došlo i na šťouchance. Nebylo to však nic vážného,“ dodal Vratislav Lelek.

Starosta Bedřichova Petr Šmaus přesto hodnotil první víkend v novém roce velmi pozitivně. „Nápor turistů zde patří ke každoročnímu koloritu. A ani letos to nebyl žádný extrém, který bychom nepamatovali. Jako obec jsme z velkého počtu turistů měli po dvou slabších zimách spíše radost. Majitelé ubytovacích kapacit měli plno a nám zase přitečou do rozpočtu nějaké peníze, které jsme utržili z parkování,“ vysvětlil starosta.