Plavání v libereckém krytém bazénu si návštěvníci nyní užijí se vším všudy. Spustili jeho ostrý provoz.

Zaplavat si v novém bazénu mohli ale už od začátku září, kdy probíhala jeho zatěžkávací zkouška v podobě zkušebního provozu a vylaďovaly se různé drobnosti.

První den ostrého provozu byl ve velkém stylu a patřil hlavně rodinám s dětmi.

„Přišli jsme se podívat, kde budeme s dcerkou plavat a dovádět. Malou ovšem dnes nemůžu dostat dovnitř, zajímá ji více skákací hrad," řekl Petr Peřina z Liberce.

Před vstupem do bazénu kromě zmíněného hradu, si děti vybarvovaly obrázky nebo navlékaly korálky. Kolemjdoucí také roztančila kapela.

Dostavba bazénu přišla na téměř 139 milionů korun, která se loni stala jedním z témat politického boje na liberecké radnici, začne sloužit výuce plavání místních základních škol od října.

„Už se na plavání hrozně těším, konečně se nebudeme muset mačkat s jinými žáky nebo sportovci," řekla devítiletá Jana Hrobová.

Pro radnici otevření výukového bazénu znamená, že neobnoví plavání na základní škole ve Františkově a navíc uzavře po několika letech ještě jeden ze tří školních bazénů.

„Školy k nám chodily na výuku už v minulosti, znamenalo to ale pro nás omezení provozu během dopoledne ve velkém bazénu. Nyní bude moci výuka probíhat zcela odděleně od veřejnosti, podotkl Jan Švec z Ještědské sportovní, která liberecký bazén provozuje.

Liberecký plavecký stadion, který měl donedávna jen jeden padesátimetrový bazén, se nyní může pochlubit i dalším menším bazénem se šesti drahami a variabilní výškou hladiny od 70 do 130 centimetrů. Nová část stadionu proto bude sloužit hlavně výuce školáků a předškoláků, ve vyhrazených časech i rodinám s dětmi. Zároveň je vhodný i pro imobilní, po rampě se dostanou i vozíčkáři nebo méně pohybliví .