Modní výtvor z liberecké průmyslové textilky oblékne celebrita. První zkoušku má za sebou, ve čtvrtek si model odveze. Sympatická zpěvačka Bára Basiková nepatří k celebritám, které by před akcí nějak obzvlášť řešili svůj outfit. „Oblečení řeším jeden až dva dny před „osudným" dnem," přiznala zpěvačka. Model ze Střední průmyslové školy textilní v Liberci ji ale natolik uhranul, že si ho nechává šít na brzké předávání cen TÝTÝ. „Když jsem na tom molu viděla tento model, doslova jsem si sedla na zadek," popsala Basiková.

Na první zkoušku jedinečného modelu z modrého sametu přijela zpěvačka neskutečně natěšená. „Moc se těším, až se do toho obléknu," pronesla Basiková.

Na ušití outfitu na míru pro českou zpěvačku nemají autorka se svými kolegyněmi příliš mnoho času. „Je to šibeniční termín. Od Hvězdného bazaru, kde jsem model spatřila, do předávání cen TÝTÝ to je čtrnáct dní, druhá zkouška je ve čtvrtek a ceny se předávají v sobotu," řekla zpěvačka.

TENTO MODEL ZPĚVAČKU BÁRU BASIKOVOU doslova ohromil, bude ho mít na předávání cen TÝTÝ. Bára Basiková nebude mít úplně stejně provedený model. Odkrytá záda s motýlkem budou s jiným motivem. „Shodly jsme se, že bude pro Báru vhodnější jemnější motiv, který ale také vychází z motivu motýla," řekla autorka modelu Lucie Holá.

Všechno, co Bára Basiková bude mít na sobě, bude vlastně ze severu Čech.

Látka je z Varndorfu, skleněné aplikace jsou z Jablonce a vše poskládali a ušili v Liberci. „Je to pro nás pocta, že tak významná česká zpěvačka se zamilovala právě do práce z naší školy. Zároveň to jistě pomůže získat sebevědomí našim studentkám a ukázat veřejnosti, jaké talenty zde máme," míní ředitel školy Petr Luksh.

Bára Basiková si s autorkou modelu padla nesmírně do oka. „Je důležité, když si s tím návrhářem sednete, což myslím, že tady se opravdu stalo," řekla zpěvačka s tím, že se nebrání další možné spolupráci, kdy by si na nějakou akci nechala znovu ušít originální model z dílny Střední průmyslové školy v Liberci.

První „motýlový" model z modrého sametu z dílny návrhářek z Liberce si oblékne zpěvačka Bára Basiková tuto sobotu na předávání cen TÝTÝ, kde zároveň zazpívá duet s Petrem Kolářem.