„Plynovodní a vodovodní potrubí bylo v Barvířské už ve velmi špatném stavu. Docházelo tu k únikům plynu i vody, potrubí bylo staré desítky let. Proto se vodaři a plynaři pustili do jeho výměny,“ vysvětlil David Novotný, vedoucí oddělení komunikací a osvětlení města Liberce.

„My jsme využili toho, že bude ulice rozkopaná a rozhodli jsme se, že tu obnovíme chodníky, a také část cyklostezky, která vedla na okraji silnice. Současně zde děláme zčásti i novou dešťovou kanalizaci,“ doplnil.

Budou tu i přechody pro chodce

Firmy, které nyní vyměňují potrubí, položí po opravách na silnici nový asfaltový koberec. Tyto práce si platí zhotovitelé sami. Město Liberec bude hradit jen obnovu chodníků, cyklostezky, dešťové kanalizace, a k tomu také dva nové přechody pro chodce, které zde dříve nebyly.

“Dříve tu nebyl žádný přechod pro chodce. Teď jeden vznikne přímo v Barvířské a druhý u školy v Resslově ulici,“ řekl David Novotný. „Práce, které bude v ulici Barvířská hradit město Liberec, přijdou zhruba na 2,5 milionů korun,“ upřesnil.

Stavbaři začali v ulici kopat 20. července. Do konce září by mělo být vyměněno potrubí, pak začnou řemeslníci pokládat na povrch nový asfalt. Souběžně s tím začne město obnovovat chodníky a cyklostezku. Vše by měli mít dělníci hotové nejpozději do konce října. Jak dodal David Novotný, ulice bude znovu otevřená 1. listopadu.