V pátek 12. května si krátce před půl devátou ráno vybíral z bankomatu nedaleko Kauflandu v Polní ulici 79letý senior vyšší obnos peněz. Kvůli delší časové prodlevě si myslel, že transakce, při které si chtěl vybrat 18 tisíc korun, nebyla úspěšná. Od bankomatu tedy odešel.

„O nějaký čas později se od své domovské banky dozvěděl, že bankomat zadanou částku opravdu vydal. Obrátil se proto na policii, aby událost prověřila, neboť se domníval, že s odběrem vydané hotovosti cizí osobou mohlo dojít ke spáchání protiprávního jednání,“ řekl k případu tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Místo nehody.
Auto narazilo do cyklisty v Krásné Studánce, řidič vozu ujel

Bezpečnostní kamera u bankomatu zaznamenala krátce po odchodu seniora muže, který by svým svědectvím mohl výrazně polici pomoci k objasnění důležitých aspektů celé události.

„Obracíme se proto na veřejnost s žádostí o spolupráci. Poznáváte-li muže na fotografii, předejte nám tyto informace prostřednictvím linky 158, telefonního čísla 974 467 100 nebo se dostavte na služebnu Obvodního oddělení Liberec – centrum,“ dodal Robovský.

Policie už v případu zahájila úkony trestního řízení. Mají podezření na spáchání přečinu zatajení věci, za který pachateli v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok.