Skálu nechá město zpevnit.

Spadané kameny byly tak obrovské, že je najatá firma musela nejprve rozbít na menší kusy a ty potom z prostoru vynosit ven. Odborný posudek, který si magistrát nechal zhotovit, potvrdil narušenost skály. Úkol stabilizovat masiv dostala chomutovská firma STRIX, která s cenou 1 059 100 korun vyhrála vypsané výběrové řízení.

„V rámci úprav budou v horní partii zajištěny velké žulové bloky samozávrtnými kotvami. Jedná se přibližně o 50 kotev, kterými budou lícové bloky zachyceny do zdravého skalního jádra,“ upřesnil Lukáš Martin (ČSSD), náměstek primátorky pro dopravu, rozvoj a technickou infrastrukturu. „Vlastní sanační práce v celé ploše skály jsou navrženy systémem aktivní ochrany, která zabrání uvolňování větších skalních úlomků, kdy se využívá kombinace ocelové sítě se zemními kotvami, lanovým systémem a uzlů z ocelových drátů,“ pokračoval náměstek Lukáš Martin.

Podél pěšiny nad horní hranou bude z důvodu bezpečnosti pěších provedeno oplocení o výšce 2 metrů z poplastovaného pletiva na ocelových sloupcích. Termín dokončení celé akce je stanoven na 31. října.