Dobrou zprávu má pro cestující Dopravní podnik města Liberce. Od 28. února 2016 má linka č. 26 ve směru do Stráže nad Nisou jezdit podle upraveného jízdního řádu. Ke změnám došlo na základě požadavků občanů na zajištění lepší dopravní obslužnosti v dopoledních hodinách. „Konkrétně došlo ke zkrácení intervalu v pracovní dny z 60 na 30 minut," upřesňuje Oskar Zappe, dopravní ředitel DPMLJ. Zároveň dojde také k prodloužení školního spoje č. 55, který bude nově zajíždět do zastávky Krásná Studánka zastávka u Medvěda. „Určitě vítám, že k nám budou jezdit autobusy častěji. Klidně bych to posílila o víc spojů, často je ten autobus tak narvaný, že se tam nedá ani pohnout. Posílení v dopoledních hodinách je fajn, ale odpoledními zase jezdí víc lidí," líčí Květa Votrubcová.

Úpravy zasáhnou i do sjednocení zastávek příměstské autobusové dopravy ve směru od Frýdlantu s městskou hromadnou dopravou v úseku Krásná Studánka Pavlovice křižovatka. „To umožní občanům využít jednotné odbavení v rámci systému IDOL," vysvětluje Zappe.

Lepšího spojení se dočkají cestující i na lince č. 17, tedy z ulice Fügnerova k Aréně. K navýšení počtu spojů tu dojde rovněž od konce února. „Tady bude posílena linka o 5 spojů v pracovních dnech v čase od 15.00 do 20.00 hodin, a to během školního roku, kdy nabídku v Aréně využívá nejvíc lidí," dodal Zappe.

„Jak se úpravy jízdních řádů osvědčí, ukáže až praxe. Město Liberec ve spolupráci s DPMLJ věří, že ohlas bude pozitivní a cestující spokojenější. Právě na základě připomínek občanů se tyto úpravy udělaly," hodnotí technický náměstek primátora Tomáš Kysela. Město už na podzim upravilo jízdní řády na lince č. 18 do Rudolfova a č. 16 do Machnína a Ostašova.