„Zpočátku jsem se bála, že budou velká zpoždění, když se jezdí delší trasa přes Vratislavice, ale vcelku to jde. Jen kamarádce vadí, že ne všechny spoje zajíždí k nim na zastávku v Kunraticích," sdělila jedna z cestujících Martina Kloboučná.

Denně podle dopravců využívá autobus mezi oběma městy kolem dvou tisíc lidí. „I proto jsme teď provedli průzkum a ptali se cestujících, jak jsou spokojeni s řešením výluky. Měli jsme trochu obavy, nikdo před zavedením výluky nevěděl, jak to bude fungovat, ale dopadlo to nad očekávání dobře," říká jednatel KORID LK Pavel Blažek.

O DESET MINUT DÉLE

Přesto dojde od 12. června k úpravám. První se týká posunu odjezdu z Fügnerovy ulice. Teď spoj odjíždí ve 20 hodin, nově se posune na 20.10. „Je to kvůli stížnostem zaměstnanců OC Forum, že spoj nestíhají, protože jsou v práci do osmi. Teď už ho stihnou, ale problém je zase v tom, že pokud budou chtít jet z Jablonce do Janova, tak posunem tento přípoj nestihnou," vysvětluje Blažek.

ZASTAVÍ I NA BRANDLU

Nově také bude autobus zastavovat i na zastávce Brandl v Jablonci. „Chtěli jsme, aby autobusy jezdily mezi oběma městy co nejrychleji, tedy bez zbytečných zastávek. Ale těch žádostí bylo tolik, že tu teď autobusy budou stavět a lidé si budou moci přestoupit i na tramvaj," dodal Blažek. Někteří cestující chtěli rozšíření spojů i dopoledne nebo o víkendu, to se ale ve změně jízdního řádu nepromítne. „Nebylo by to efektivní, protože v těchto časech jezdí méně cestujících. Ale k těmto připomínkám se vrátíme a zkusíme je zapracovat až linka opět pojede z Lukášova do Liberce po nové silnici," přislíbil zástupce ředitele KORID Otto Pospíšil.