Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Architektonická soutěž na terminál se musela změnit

Liberec - Dohady města Liberec s Českou komorou architeků (ČKA) ohledně soutěže na parkovací dům a novou odbavovací halu na autobusovém nádraží skončily nezdarem.

5.3.2017
SDÍLEJ:

Autobusové nádraží v Liberci.Foto: ČTK

Městu se nepodařilo najít s komorou společnou řeč. ČKA vytýkala městu příliš krátký termín na odevzdání architektonických návrhů, chybějící jména porotců odborné komory a nižší odměny pro vítěze, než jaké stanoví pravidla ČKA.

Čtěte také: Nová nemocnice už se rýsuje

I když se první dvě výtky napravily, na poslední, tedy na výši odměn, vše zkrachovalo. Původně byla cena pro vítěze 150 000 Kč, město ji pak navýšilo na 450 000 Kč, nicméně pravidla ČKA hovoří o odměně ve výši 1 % z nákladů na celou stavbu. V tomto případě by měl tedy vítěz obdržet 1,5 milionu.

MJÖLK ZŮSTÁVÁ

„To je pro město neakceptovatelná částka. Rada města proto tuto zakázku zrušila a bude v ní pokračovat v jiném režimu," uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová. Radnice tak napřímo oslovila šest architektonických ateliérů, které projevily o tuto zakázku už dříve zájem, složení poroty by mělo zůstat stejné. Mezi oslovenými ateliéry je i Mjölk architekti, kteří jako první spustili kritiku původně vypsané architektonické soutěže. Čím nahradit nevzhledné stavební buňky, které suplují odjezdovou halu, mají dále navrhnout: Atakarchitekti, projektový atelier DAVID, Ing. arch. Petr Stolín, Ing.arch. Vojtěch Šrut a liberecký SIAL.

„Nově zvolený postup má přes všechny komplikace i některé výhody nebude tak drahý a zejména umožní v průběhu zakázky návrhy jednotlivých architektů průběžně konzultovat se zadavatelem" řekl náměstek primátora Jan Korytář s tím, že všechny návrhy, které město obdrží, budou zpřístupněny veřejnosti.

„Počítáme i s veřejným projednáním projektu tak, aby výsledná podoba terminálu co nejvíce vyhovovala budoucím uživatelům," dodal Korytář. V odborné porotě zasednou kromě zástupců města i architekti Jiří Suchomel, Miroslav Macák, Boris Šonský a urbanista Jiří Klokočka.

Čtěte také: Vylepší soutěž autobusák?

Autor: Jana Pavlíčková

5.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Badmintonisté BK Technické univerzity v Liberci

Badmintonisté Liberce v 1. celostátní lize jednou vyhráli

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

V libereckém podniku pracovalo na černo přes dvacet cizinců

Liberec – V podniku na výrobu plastových komponentů do aut pracovalo bez platného pracovního povolení 23 cizinců převážně z Ukrajiny a Moldávie.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Lékárníci se připojili ke středeční stávce lékařů

Ke středeční stávce praktických lékařů se připojili také magistři, sice jen krátce, ale byli jednotní.

Na státní svátek se zájemcům otevře radnice

Liberec – O státním svátku 28. října mohou zájemci nahlédnout do reprezentačních prostor historické budovy radnice a vystoupit na věž s průvodcem každou půlhodinu v době od 9 do 14 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení