Krásné, známé i neznámé či tajemné. Jizerské hory mají mnoho tváří, které během roku zachytili fotografové objektivem. Nyní se s nimi pokusí ohromit porotu a čtenáře Deníku v už tradiční soutěži Zaostřeno na Jizerky.

Do 12. ročníku oblíbené fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky, kterou pořádá Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody, se zapojilo 47 fotografů. Ti poslali celkem 152 fotografií. Snímek vybraný veřejností se zařadí do výstavní kolekce, kterou souběžně sestavuje odborná porota. Nejpovedenější fotky se stanou součástí benefičního kalendáře Zaostřeno na Jizerky 2023.

Hlasování veřejnosti odstartovalo v pátek 1. července. Postupně se každý pátek na webu Deníku představí sada fotografií, ze kterých svým hlasováním pošlou lidé do finále dvě nejlépe hodnocené. Celkově proběhne osm kol a na začátku září se finalisté utkají o vítězství ve čtrnáctidenním hlasování. Oceněný autor obdrží hodnotnou cenu od společnosti Canon a čestné místo na výstavě Zaostřeno na Jizerky. Ta bude mít koncem září vernisáž v libereckém Centru Babylon.

Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky byla poprvé vyhlášena v roce 2011. Od té doby bylo přihlášeno 2 349 snímků a vydáno 15 500 kalendářů. S myšlenkou jejího pořádání přišel předseda správní rady nadace František Pelc. Do soutěže se hlásí fotografové nejen z Čech, ale i zahraničí.