Krásné, známé i neznámé či tajemné. Jizerské hory mají mnoho tváří, které během roku zachytili fotografové objektivem. Nyní se s nimi pokusí ohromit porotu a čtenáře Deníku v už tradiční soutěži Zaostřeno na Jizerky.

V pátek 2. července odstaroval jedenáctý ročník oblíbené fotosoutěže, za jejímž vznikem stojí Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. Postupně se v osmi týdenních kolech představí všechny soutěžní fotografie. Z každého kola pak vzejdou dva snímky postupující do finále. Ty se pak utkají o přízeň veřejnosti v závěrečném dvoutýdenním hlasování na počátku září. Na autora takto oceněné fotografie čeká hodnotná cena od společnosti Canon. 

Když jde slunce spát.
Zaostřeno na Jizerky začíná. Čtenáři Deníku vyberou nejhezčí fotku

Nadace pořádá soutěž od roku 2011 a za tu dobu se sešlo více než dva tisíce snímků Jizerských hor. Světlo světa spatřilo na 13 500 kalendářů. Výtěžek z jejich prodeje putoval na projekty cílící na obnovu Jizerek, ať už šlo o napomáhání zadržování vody v cenných rašeliništích v samém srdci tohoto pohoří, obnovu návštěvnické infrastruktury či výsadbu tisíců původních a druhově rozmanitých sazenic stromků.