Předchozí
1 z 8
Další

Jiří HaidlZdroj: Deník/Petr PokornýJiří Haidl
umělecký sklář, fotograf, 62 let, Svojkov 

Ulevilo se mi. Mám radost, že společnost zvolila serióznost a rozvážnost s pokorou. Věřím, že zvolený prezident opravdu vrátí na Hrad důstojnost, že nebudeme dál západní Evropě pro smích. Co bych vzkázal nové hlavě státu? Aby vydržel se svými předsevzetími a nepolevil v důslednosti toho, co řekl ve svém projevu po zvolení prezidentem. Aby si nechal poradit odborníky a nesnažil se prosazovat svůj názor, jako arogantní Miloš Zeman.

Ricardo HoineffZdroj: Deník/Petr PokornýRicardo Hoineff
scénograf, sklářský výtvarník, 54 let, Slunečná 

S výsledkem voleb jsem moc spokojený. Rozdíl přes 920 tisíc hlasů je neuvěřitelně krásný. Jsem pyšný na český národ i za velkou účast v těchto volbách. Vážím si toho. Vzkázal bych panu prezidentovi Pavlovi jen to, co máme napsáno na brazilské vlajce: řád a pokrok. To samé přeji „mým“ oběma národům. A nejlepší cesta k tomu je vzdělání.

Matyáš MocZdroj: archiv osobnostiMatyáš Moc
22 let, zastupitel Liberce za SLK, student VŠ

Z výsledku prezidentských voleb mám ohromnou radost a vzbuzuje ve mně naději, že slušnost a pravdomluvnost již nejsou a nebudou v naší zemi slabostí. Před zvoleným prezidentem Pavlem stojí velký úkol dostát dosavadním očekáváním a být hlavou státu, která bude českou společnost spojovat. Jsem přesvědčený o tom, že této úloze dostojí nejlépe, jak umí. Petr Pavel je pro mě prvním prezidentem od Václava Havla, kterého pokládám za skutečný vzor. Slušného, schopného a empatického člověka respektovaného i v zahraničí. Prezidenta, na kterého budeme moct opět být hrdí.

Ondřej PetrovskýZdroj: archiv osobnostiOndřej Petrovský
42 let, ředitel Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody

Mám radost, že po 20 letech bude mít Česká republika prezidenta, který je prozápadní, morální, důstojný, vnímající klimatickou změnu, a za kterého se člověk nemusí stydět po každém jeho veřejném vystoupení. Věřím, že zvolením pana Pavla prezidentem jsme udělali krok správným směrem a myslím si, že to ve společnosti bude znát.

Jaroslav HlubůčekZdroj: Deník/Jan SedlákJaroslav Hlubůček
93 let, emeritní předseda Svazu výrobců skla a bižuterie

Jsem spokojen. Ve vítězství pana generála jsem po výsledcích 1. kola stoprocentně věřil. Ten rozdíl, bez pár desítek tisíc milion hlasů, mluví za vše. To nadšení nejen mladých je zárukou dobré spolupráce s vládou. Snaha Babiše bude stále ještě nějaký čas destruktivní, ale lidé, i ti jeho zatím skalní, poznají, že jeho samochvála přinášela prospěch jen jemu samému s jeho nejbližšími, kdežto snaha a spolupráce v novém a pravdivém prostředí bude prospěšná všem, stoupne i respekt k naší republice v celosvětovém měřítku.

David MánekZdroj: Deník/Jan SedlákDavid Mánek
40 let, pedagog, člen ANO 2011

Prezidentské volby jsou za námi. Mimo blahopřání vítězi a cti poraženému, je to velká úleva pro každého z nás. Rozumím obavám mnoha lidí. Základem však je a bude uklidnění. Jsem přesvědčen, že 2,4 milionu lidí, kteří volili Andreje Babiše, to zvládnou na jedničku. Rád bych věřil i tomu, že se novému prezidentovi Petru Pavlovi podaří přesvědčit a uklidnit emoce mnoha voličů z jeho strany. Zmíněný dialog s koalicí i opozicí bude v tomto velmi důležitý. Nový prezident bude mít těžkou pozici.

Petr VobořilZdroj: Deník/Jan SedlákPetr Vobořil
62 let, ředitel Kultury Jablonec

Spokojen jsem především s vysokou účastí, která ve 2. kole ještě posílila. Viděl jsem zájem mladých lidí o volby a myslím, že právě oni hodně přispěli k vítězství Petra Pavla. Takže celkově věřím, že to je do budoucna dobrý výhled.

Zdeněk LhotskýZdroj: Deník/Jan SedlákZdeněk Lhotský
66 let, sklářský výtvarník

Pan Petr Pavel nebyl můj kandidát v prvním kole, ale s výsledkem druhého kola jsem absolutně spokojen. Jsem rád, že po letech budeme mít na Hradě člověka, kterého můžu považovat za svého prezidenta, protože mám pocit, že i on mě bude považovat za svého občana, na rozdíl od jeho předchůdce. Z temných zákoutí českého veřejného prostředí občas zaznívá, že Petr Pavel nemá politickou zkušenost. Mám pocit, že i tak z něj vyroste státník, podobně, jako se tomu stalo na Slovensku.