Luděk Vele, operní pěvec, Chotyně

„Domnívám se, že komunální volby jsou jedny z nejdůležitějších voleb spolu s parlamentními. Nezáleží, která strana vyhraje, důležité jsou osobnosti, které strany reprezentují. Není mi příliš příjemné, že v Liberci vyhrála strana, kterou vede pan Korytář, přestože své činy mnohdy myslel dobře, zapletl se do politiky už natolik, že by jí měl nechat. Druzí ANO vyhlíží jako hnutí, které vypadá, že má chuť něco dělat poctivě, ale nejsem přesvědčený, že to všichni myslí dobře. Uvidíme. Velkou radost mám z úspěchu Starostů, protože to jsou lidé, kteří se opravdu věnují komunální politice a vědí, kde je potřeba přiložit ruku k dílu… kde padá most, kde je potřeba co napravit a udělat. Co se týká mě, jsem rád, že u nás v Chotyni vyhrála strana nezávislých, kterou vede bývalá starostka, a teď už snad zase současná, Jana Mlejnecká. Mrzí mě, že v Liberci nevyhráli Starostové, protože ti by si to zasloužili nejvíce."

Ekaterini Sluková, popová zpěvačka, Hrádek nad Nisou

„Jelikož bydlím v Dolní Suché, která patří pod Hrádek nad Nisou, volila jsem tady. K volbám jsem šla pevně rozhodnuta volit Hrádek potřebuje změny! v čele se současným starostou Josefem Horinkou. Jsem ráda, že strana zvítězila, protože si myslím, že je o Hrádek dobře postaráno. Nejen, že se opravilo spoustu komunikací, ale i místní školy, školky, parky a hřbitov, tak i Hrádek, jako poměrně malé město, pořádá spoustu kulturních akcí a podporuje místní sportovní organizace. Jsem ráda, že tu už odmala bydlím a gratuluju panu Horinkovi k znovuzvolení a přeji pevné nervy a hodně štěstí další 4 roky."

Jan Nezmar, fotbalový ředitel Slovanu Liberec, Liberec

„Tentokrát jsem v Liberci moc volby nesledoval, protože tu nevolím. Mám bydliště na Moravě. Jakožto člověk, co tu žije, mě to ale samozřejmě zajímá. Přiznám se, že mě výsledek nepřekvapil. Myslel jsem si, že ty tři vítězné strany budou blíže k sobě a že to bude vyrovnaný souboj. Je vidět, že Změna odskočila. To je jediné, co mě překvapilo. Jaký to bude vývoj, jsem sám zvědavý. Někde jsem zachytil, že se se Změnou moc stran do koalice nechystá a jsem zvědavý, jak to dopadne. Pro mě je pořád politika o lidech. Dokonce jsem si ji vyzkoušel i sám a už nejsem tak naivní, ale pořád si myslím, že je správné vybírat napříč kandidátkami jednotlivce, protože si jako volič můžu udělat se svými hlasy, co chci. Je jedno, jestli to bude napravo nebo nalevo. Vyberu si konkrétní lidi. Ne jen stranu."

Martin Fryč, knihkupec, občanský aktivista

„Velmi bych si přál, aby se dvě tak programově shodné strany jako je Změna a Starostové dokázaly dohodnout. Kampaň se nevedla v rukavičkách a hrubé přešlapy dělaly obě strany. Velmi mě ale překvapilo, kolik hlasů dostalo od libereckých voličů ANO, o kterých tu 4 roky nikdo nevěděl. Doufám, že příjemně překvapí."

Jitka Mrázková, ředitelka společnosti Spacium

„Výsledky mě nepřekvapily, ač nejsem politik ani politolog. Stačilo poslouchat lidi před volbami. Nezaskočilo mě nic. Myslím, že je docela předčasné hodnotit. Teď dojde k řadě koaličních vyjednávání. Všechno ještě může dopadnout trošku jinak. Uvidíme, kdo bude vést město Liberec. Vždycky vybírám lidi podle toho, co je za nimi vidět a osobnosti. Koho jsem volila, neprozradím, protože si myslím, že je to má soukromá věc. Ale stojím si za tím, že je důležité volit konkrétní lidi, ne celou stranu."

Přemysl Sobotka, místopředseda Senátu ČR

„Myslím, že výsledek komunálních voleb v Liberci je odrazem celostátního trendu, kdy z politiky vymizel program a nahradily ho populistické sliby. Reálná politika je o něčem jiném. Vítěz je dán, je potřeba mu pogratulovat, ale překvapila mě nízká volební účast. Lidé jsou politikou už otrávení. Já sám jsem volil pochopitelně svou stranu a musím říct, že tentokrát už ne se skřípěním zubů. V Liberci sice ODS nebodovala, ale z republikového pohledu mám radost, že už má zase hlavu nad vodou."