Zájemci se mohli registrovat od 9 do 11 hodin na konečné tramvajové stanici v Horním Hanychově. Poté je čekala zhruba pětikilometrová trasa, která je po modré turistické značce dovedla na vrchol Ještědu ve výšce 1012 m n. m.

Tradici dodržel i Miloslav Častulík, který vyrazil zdolat dominantu Ještědu už posedmé. „Zabralo mi to hodinku, hodinku a půl, bydlím totiž přímo pod Hanychovem. Zpátky jsem šel kousek po silnici a pak zase lesem,“ řekl Deníku Častulík, který měl s sebou čtyřnohou parťačku Rebeku. Premiérově vyrazili i na novoroční výstup manželé Lenkovi z Liberce v doprovodu dvou psů.

Maminka Lilijana s Timurem.
Také Liberec už má novoroční děťátko. Jmenuje se Timur

Každý účastník obdržel na vrcholu pamětní list, který si mohl dozdobit originálními novoročními razítky. Pro zájemce byly připravené také tradiční kovové odznaky, turistické vizitky a novoroční čtyřlístek.

„Každý rok se zapojujeme do benefiční akce KČT Novoroční čtyřlístek na podporu aktivit pro zdravotně handicapované spoluobčany. Vybrané peníze poputují například na vyznačení turistických tras pro vozíčkáře,“ dodal organizátor akce a velký turistický nadšenec Bořivoj Pohl.

Během Silvestra hasiči v Libereckém kraji řešili na osmnáct událostí.
FOTO: Měli napilno. Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli k téměř třiceti zásahům