Třicet seniorů, mezi nimiž téměř drtivě převažují ženy, bude po následujících pět týdnů navštěvovat nejrůznější přednášky a exkurze. „Přednášky budou teoretické, ale i s interaktivními částmi," nastínil ředitel pořádajícího komunitního střediska Kontakt Michael Dufek.

ÚČASTNÍCI NA KONCI VYPLNÍ I TEST

Stanislava Pavlíčková je nejvíce zvědavá na zdravotnická témata, zajímat ji však bude i přednáška právničky na téma dědictví. „V našem věku už jsou podobné znalosti důležité," myslí si důchodkyně.

Kromě toho na ni i na její kolegy čekají přednášky zaměřené třeba na rizika reklamy, záludnosti smluv nebo finanční zabezpečení ve stáří. „Studenti" ale také absolvují lekci základů angličtiny, kurz sebeobrany, břišních tanců či mozkového joggingu.

„Chceme seniory vybavit znalostmi a dovednostmi tak, aby je mohli uplatnit nejen oni sami, ale aby je mohli předat i dál," popsal Dufek.

Na konci je pro seniory připravený i malý test, osvědčení o absolvování převezmou na začátku prosince v obřadní síni liberecké radnice.

Seniorská akademie už se v Liberci konala několikrát, podle Dufka ji ale z finančních důvodů není možné pořádat každý rok. Letošní ročník Kontakt zrealizoval díky sponzorskému daru internetového srovnávače cen. Senioři za sérii kurzů neplatí ani korunu.