„Jelikož všude vidíme a slyšíme, co se aktuálně děje u nás a ve světě v souvislosti s šířením koronaviru, rozhodla jsem se odložit klasické zakázky stranou a vrhnout se na šití roušek. Je to stejná samozřejmost jako třeba podat ruku člověku, který právě upadl. Prostě samozřejmost,“ popsala svůj nápad Aneta.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Ze strany zákaznic se setkala s pochopením a na Facebooku obdržela i pozitivní reakce. „Super, jsem ráda, že jste do toho šla. Jste moc hodná, že jim pomůžete. Velká úcta pro vás,“ napsala jí jedna ze sledujících. „Bezva nápad, jste moc šikovná, Anetko, tohle je přednější a užitečnější, peníze jdou v tomto okamžiku stranou,“ nešetřil chválou další fanoušek.

Aneta Půhonná se vrhla na šití roušek.Zdroj: Facebook Anety PůhonnéRouška musí být ze stoprocentní bavlny a nesmí obsahovat žádné směsi. A to z důvodu následného vyváření. Šňůrku dělá dostatečně dlouhou, aby rouška seděla každému. „Vesměs je to šití pořád stejné. Snažím se použít veselé materiály se vzorem, abych ten svět trochu rozveselila, stejně jako u sukní,“ doplnila uvědomělá slečna.

S přípravou začala v neděli, testovala různé velikosti a „styly“. Nicméně v pondělí s úderem páté hodiny ranní už začala naplno šít. Vlastnoručně ušité roušky poputují do Domova důchodců v Českém Dubu. „Na Facebooku jsem zahlédla jejich příspěvek, že hledají člověka, který jim dodá tyto ochranné pomůcky. A já jsem neváhala. Musíme si pomáhat a pomoc v tuto chvíli potřebují hlavně staří lidé,“ řekla Půhonná.

Jak sama přiznala, doufá, že se další švadlenky jako ona, které doma šijí pro radost či na zakázku, přidají. „Určitě budu ráda za jakoukoliv pomoc jako například dodání či stříhání látky. Všechno je opravdu jen o čase a já se budu snažit ten svůj na sto procent využít právě pro pomoc ostatním,“ uzavřela vyprávění Aneta Půhonná.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník