Klub krajských zastupitelů Změny pro Liberecký kraj navrhl nového náměstka pro zdravotnictví za odvolanou Zuzanu Kocumovou. Tu krajští zastupitelé odvolali 25. listopadu. Prozatím vede resort zdravotnictví radní pro ekonomiku Marek Pieter (SLK). Nahradit by ho měl právě bývalý starosta Železného Brodu André Jakubička. ze Změny. Má to ale háček.

Není náš kandidát

„Pana Jakubičku navrhl na setkání předsedů všech klubů předseda našeho klubu Josef Jadrný. Není to ale kandidát, na kterém bychom se ve Změně všichni dohodli, je to kandidát jen části našeho klubu" říká předseda Změny Jan Korytář. Ten tak přiznává, že uvnitř zastupitelského klubu panují už dlouhodobé neshody. „Nepovažuji za šťastný krok, že se to takhle udělalo, chápu, že ze strany Starostů je tlak na to, aby se celá ta situace na kraji vyřešila, ale nominace pana Jakubička rozhodně není po žádné naší vzájemné dohodě. Část klubu, ve které jsem já a kolegové Kocumová, Baxa a Hudec, pana Jakubičku na postu náměstka pro zdravotnictví určitě nepodporuje, zbylých pět ano" dodává Jan Korytář.

Jakubička nemá zdravotnické vzdělání, to ale neměla ani jeho předchůdkyně Kocumová. „Jsem ale přesvědčen, že jako bývalý starosta má zkušenosti s investičními akcemi a je pro tuto funkci vhodným kandidátem," uvedl Josef Jadrný. Proti Jakubičkově nominace nenamítají nic ani Starostové. Volba nového náměstka má proběhnout na jednání zastupitelstva 27. ledna. Bude jeho volbu část Změny bojkotovat?