Podle očitých svědků kamion a další nákladní auto zablokovaly průjezd ulicí Aloisina výšina v Liberci ve středu 3. července v pozdním odpoledni a způsobily na místě chaos, lidé vystupovali z autobusu mimo zastávku a ulice Aloisina výšina byla na dlouhé desítky minut naprosto neprůjezdná. Na místo jeli liberečtí strážníci, kterým se podle tiskové mluvčí Daniely Buškové nepodařilo zjistit řidiče kamionu. "V tuto chvíli je nicméně ulice už znovu částečně průjezdná," uvedla mluvčí krátce před sedmou hodinou večer.

Po obhlídce měli strážníci podezření na neoprávněné značení v místě. "Zjistili jsme nesoulad v rámci dopravního značení a máme tedy podezření z přestupku, které budeme předávat k řešení dopravnímu odboru města Liberce," uvedla Bušková. Strážníci mají podle ní podezření na neoprávněnou uzavírku zmíněné komunikace.

Mluvčí města Jana Kodymová pro Deník uvedla, že značení bylo umístěno v souvislosti s úplnou uzavírkou Dvorské ulice, kde proběhne plánovana oprava vodovodu dešťové a splaškové kanalizace v úseku od Jablonecké po Vojtěšskou ulici, a to v termínu od 1. července do 31. srpna.

„V současném termínu probíhá v této lokalitě povolená oprava teplovodu v rámci stavby GreenNet II. V ulici Aloisina výšina došlo k zablokování dopravy v objízdné trase, při vykládce teplovodního potrubí, kdy nebylo možné vykládku zajistit jiným technickým řešením, a došlo tak k souběhu dvou různých uzavírek," upřesnila mluvčí s tím, že pracovníci libereckého magistrátu a samosprávy propojili a požádali o součinnost dopravní podnik se zhotovitelem Greenetu, za účelem koordinace staveb a předcházení podobných situací.

Mohlo by vás zajímat: Historická vozidla vyrazí do terénu. Začíná letní sezóna nostalgických jízd

V Libereckém kraji začíná letní sezóna nostalgických jízd. | Video: Jiří Louda