Situace se zklidnila také na silnicích, přestože napadlo až 20 centimetrů sněhu. I silnice 10 na Harrachov je opět průjezdná a žádné vážné problémy podle policie hlášeny nejsou.

Silnice jsou podle dispečerů zimní údržby v Libereckém kraji sjízdné se zvýšenou opatrností, Na hlavních tazích a silnicích ošetřovaných chemicky zůstávají zbytky rozbředlého sněhu. V horských oblastech a na silnicích III. tříd ošetřovaných inertně je ujetá vrstva nového sněhu krytá posypem. "Odpoledne nám to začalo měknout, a tak jsme sníh stahovali. Teploty jdou ale opět dolů," uvedl dispečer pro Semilsko Michal Hanč. Přes den byla teplota na Semilsku půl stupně pod nulou, po 17:00 už bylo o stupeň chladněji.

Na Jablonecku zůstaly stát odpoledne tři kamiony ve stoupání mezi Desnou a Harrachovem, silnice ale nadále zůstává průjezdná. "Ještě tam stojí jeden kamion s řidičem z Turecka. Prý má nějakou poruchu," uvedl jablonecký dispečer.

Silničáři doporučují motoristům pomalejší jízdu, opatrně by měli vjíždět řidiči hlavně do zatáček a křižovatek. Sníh může klouzat. Problémy mohou mít i kamiony ve stoupání. Do hor by motoristé neměli jezdit bez sněhové výbavy. Tří auta se srazila po 15:00 v Mníšku na Liberecku. Hromadná nehoda se obešla bez zranění. Další nehoda bez zranění se stala v Desné.

Na většině území Libereckého kraje se teploty pohybují jen kolem bodu mrazu. Místy fouká slabý vítr. Sněžit má po celý den.