Pod spadanými větvemi našla smrt žena v Hrádku nad Nisou. „Ano, je to pravda,“ potvrdila nález mrtvého těla v parku Helena Rubášová, tisková mluvčí liberecké zdravotnické služby. Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie, pak upřesnila, že se jednalo o pětasedmdesátiletou ženu, kterou pod větvemi objevili hasiči.

Jak k neštěstí došlo, popsala Iva Michalíčková, tisková mluvčí krajských hasičů. "V parku v ulici gen. Svobody v Hrádku nad Nisou spadla větev stromu na chodník, kde právě procházela starší žena. Větev ženu zasáhla a celou ji skryla. Dobrovolní hasiči z Hrádku nad Nisou tělo ženy objevili při rozřezávání a odstraňování větve," uvedla Iva Michalíčková.

Jak doplnila, hasiči se snažili ženě poskytnout předlékařskou pomoc. Přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby však už ženě nemohl pomoci a konstatoval smrt.

Obyvatelé Libereckého kraje si museli při bouři připadat jako o půlnoci. Krátce před osmnáctou hodinou se zatáhla obloha a do naprosté tmy udeřila pár desítek minut trvající bouře.

Smršť větru a deště měla devastující účinky, například silnice v libereckých Pavlovicích blokovaly popadané stromy. Blízko fotbalového stadionu U Nisy spadl strom na elektrické vedení.

O dalších konkrétních škodách a nehodách budeme informovat v sobotním vydání Libereckého deníku a na webu. Hasiči totiž ve čtvrtek večer informace nepodávali. „Nezlobte se, skutečně teď nemáme čas. Telefony zvoní nepřetržitě a naprosto všichni hasiči jsou v pohotovosti. Ještě jsme se nezastavili,“ řekla Deníku pracovnice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.