Koná se pod záštitou neziskové mezinárodní vzdělávací organizace EUSA, dále pod Sportovním klubem TUL. Na Golf klubu Liberec, který se pyšní rozlohou 40 hektarů, najdou golfisté 18 jamek s handicapem 68. Akce se zúčastní více než 60 sportovců ze 13 univerzit. Přijedou sportovci ze sedmi evropských zemí. Českou republiku budou hrdě reprezentovat dvě univerzity, a to Karlova a Technická v Liberci.

Prezidentem celé akce je Jindřich Martinec: „Celá akce je samozřejmě především sportovním zážitkem, avšak veledůležitou roli hrají mezilidské vztahy. Jde také o to, aby se zlepšily nebo utužily vztahy mezi univerzitami, o navázání nových přátelství, poměření sil, ale hlavně o co nejlepší zážitky.“ Připomeňme, že v roce 2011 se v aeálu Ypsilon Glof Resortu Liberec odehrálo 14. Akademické mistrovství světa, takže Liberec studentskou elitu v golfu hostí podruhé.

Střediskem celé akce budou budovy na Harcově, konkrétně budova TUL – M, v S – klubu stravování a blok F kolejí, kde většina v noci složí hlavy. Samotné utkání proběhne v Golf klubu, kam dopravu z Harcova zajistí mikrobusy.
Během prvních dní budou probíhat neoficiální tréninky a seznamování se s hřištěm. Poté je dnes oficiální trénink, generální mítink team leadrů, zahajovací ceremoniál a seznamovací párty. Ve dnech 12. – 15. září budou závodní dny (13. září je oficiální zahájení události na radnici). V pátek 15. září nastane finále celého mistrovství, do něhož se řadí vyhlášení výsledků, velkolepý závěrečný ceremoniál a nehledě na výsledky, očekávaná afterparty.