Už tuto sobotu se proto kapacita vlaků ještě rozšíří. Kromě posilového spoje v 7:02 vyjede další v 8:54, ten do Drážďan dojede okolo půl dvanácté. Nový vlak podle včera zveřejněného jízdního řádu pojede i o zbývajících adventních sobotách, a to v 8:58 z Liberce. Na zpáteční cestě lze stále využít posilový vlak s odjezdem v 16:24 z Drážďan.

Od neděle se ale cesta na trhy prodraží, především větším skupinám cestujících. Dosud stála nejvýhodnější jízdenka Liberec-Dresden-Spezial pro jednoho dospělého a tři děti 250 korun a pro pět dospělých a tři děti 350 korun. Dopravce teď ale ceny části jízdenek zvedá.

„Převzali jsme systém většiny německých paušálních nabídek, tedy že pro každý počet osob má jízdenka svoji cenu,“ vysvětlil Uwe Miertschischk ze společnosti Die Länderbahn. Pro jednoho či dva cestující se sice cena nemění, tři cestující už ale nově zaplatí 400 korun, čtyři cestující 450 korun a pětice dokonce 500 korun.

„Na všechny jízdenky nadále cestují bezplatně až tři děti do 15 let,“ doplnil Miertschischk. Nabídka umožňuje podniknout během jednoho dne jednu cestu do Drážďan a zpátky.