Majitel sklárny Spider-Glass Josef Novotný připravil sklářské trhy letos už po desáté. Krizi, i povodni v roce 2010, která sklárnu téměř srovnala se zemí, navzdory.
„Zatím se držíme, i přes to, že jsme museli neradi udělat spoustu úsporných opatření. Ale sklářské trhy si vzít nedáme. Je to taková srdeční záležitost. Právě v tomto čase beru telefonáty a čtu e-maily, kde se lidé ptají, jestli trhy budou, že by zase přišli „pobejt" a že bez nás by neměli Vánoce. Za tahle slova mi to stojí," říká sklář, který tvaruje sklo pomocí unikátní technologie spékaní a lehání skleněných surovin, zvanou fusing.

Originální designové formy jsou dokonce jeho patentem. Tento víkend je už druhým, kdy se heřmanická sklárna otvírá. Majitel a sklářský mistr v jednom se přemění nejen ve vlídného hostitele, ale i jazzového hudebníka. A spustí variace na své elektrické varhany proslulé značky Hammond. Snad jediné u nás.

Hudební produkci můžete proložit ochutnávkou moravských vín nebo lahůdkami a nabídkou vánočního cukroví od studentů z frýdlantské střední školy. Ti tu také předvedou výrobu adventních věnců. Ať už na skleněné trhy do Heřmanic přijedete za vánočními dárky nebo jen pro kousek pohody, rozhodně uděláte dobře. Zastaví se tu na chvíli čas a připomene, které věci jsou opravdu důležité.

Sklářské trhy začínají v sobotu v 9.00 hodin a potrvají do 17.00 hodin.
Ve ste