Keramika ve dvoře. Akce připadající na první adventní neděli, kterou liberecká keramička Marie Sokolová uspořádala podruhé a podruhé nemyslela pouze na sebe.

V rámci prezentace svých nejen vánočních výrobků všem přítomným obdivovatelům představila i postiženého Honzu Kovaříka.

Mladý muž by se hrozně rád podíval k moři, ale zdravotní pojišťovna mu jeho pobyty přestala proplácet, proto přišla na řadu dobročinnost.

„V závěru akce měl Honzík v kasičce 6 tisíc korun, ale ještě stále se mi hlásí lidé, kteří na akci nebyli a rádi by přispěli,"řekla usměvavá Marie Sokolová.

Každý dobrovolný příspěvek Honza odměnil doma pečenými sušenkami nebo přáníčky. „Maruška k našim sušenkám napekla štrúdly, které Honza prodával. Marušce projevil vděčnost keramikou, kterou sám ve škole vyráběl, Marušce roste konkurence," dodala Honzova maminka a pečovatelka Jana Kovaříková.

Od loňska už má Honza doma v kasičce díky „keramice" sedm tisíc korun. Vypadá to tedy, že se k vytouženému moři brzy podívá.

„Krásné zahájení adventu. Celá akce byla krásná a obdivuhodná, velice ti fandíme, Maruško," zmínil Tomáš Krčmařík.

„Je to hrozně milá akce. Loni jsem zde byla taky. Opět jsem si koupila adventní věnec, pokochala se uměním Marušky a ještě jsem mohla aspoň trochu přispět na dobrou věc. Ano, tak mají vypadat Vánoce, nemyslet jen na sebe," svěřila se při odchodu ze dvora plného keramiky, příjemné atmosféry a vůně svařáku i selátka paní Dagmar.